WBA Playoffs - Champions and Results

2019 - Eau Claire Cavaliers - at Wakanda Park - Menomonie
 
2018 - Osseo Merchants - at Merchant's Field - Osseo
 
2017 - Sparta Miller - at Park Bowl Field - Viroqua

2016 - Sparta Miller - at Athletic Park - Merrill

2015 - Chaseburg-Coon Valley Blues - at Haugen Ball Park

2014 - Prescott Pirates - at First National Bank of River Falls Field)

2013 - Brill Millers - at Oakey Park - Osceola

2012 - Menomonie Eagles - at Merchant's Field - Osseo

2011 – River Falls Fighting Fish - at Coon Valley Veteran's Memorial Park

2010 – Haugen Knights - at Tomahawk

2009 – Eau Claire Bears - at Haugen Ball Park

2008 – Eau Claire Bears - at Pufall Field - Ashland

2007 – Chaseburg-Coon Valley - at Oakey Park - Osceola

2006 – La Crescent Cardinals - at Merchant's Field - Osseo

2005 – Eau Claire Bears - at Coon Valley Veteran's Memorial Park

2004 – Tilden Tigers - at Marshfield

2003 – Osceola Braves - at Abbotsford

2002 – Hudson River Rats - at Augusta

2001 – La Crescent Cardinals - at Augusta

2000 – Sparta Miller - at Osceola

1999 – Winona Chiefs - at Augusta

1998 – Sparta Miller - at Hallie

1997 – Winona Chiefs - at Hallie

1996 - Schofield Merchants

1995 – Tilden Tigers - at Haugen

1994 – Augusta Athletics - at Abbotsford

1993 – Abbotsford Merchants - at Abbotsford

1992 – Winona Chiefs - at Hayward

1991 – Merrill Giants - at Hayward

1990 – Mellen Expos - at Ashland

1989 – Menomonie Eagles - at Abbotsford

1988 – Briggsville - at Hayward

1987 – Schofield Merchants - at Hayward

1986 – Hayward Hawks - at Hayward

1985 – Chaseburg-Coon Valley Blues - at Hayward

1984 – Schofield Merchants - at Hayward

1983 – Hayward Hawks - at Hayward

1982 – Hayward Hawks - at Hayward

1981 – Hayward Hawks - at Hayward

1980 – Whittlesey Reds - at Hayward

1979 – Merrill Giants - at Merrill

1978 – Brill Millers - at Exeland

1977 – Hayward Hawks - at Abbotsford

1976 – Merrill Giants - at Abbotsford

1975 – Beacon Bar of Merrill - at Weyerhauser

1974 – Beacon Bar of Merrill - at Pepin

1973 – Pepin Pirates - at Abbotsford

1972 – Rice Lake Lakers - at Rice Lake

1971 – Pepin Pirates

1970 – Coon Valley Blues

1969 – Coon Valley Blues

1968 – Wausau

1967 - Wausau

1966 – Class A: Ellsworth Hubbers 
            Class B: Barron Barons

1965 – Class A: Ellsworth Hubbers
            Class B: Tri-Town

1964 – Class A: Twin City Sports
            Class B: Auburndale Firemen 

1963 – Class A: Pepin Pirates 
            Class B: Cushing Tigers

1962 – Class A: Pepin Pirates 
            Class B: Cushing Tigers

1961 – Class A: Tommy Miller of Eau Claire - at New Richmond
            Class B: Goodrich Firemen - at New Richmond

1960 – Class A: New Richmond Millers- at Ellsworth
            Class B: Auburndale Firemen- at Ellsworth

1959 – Class A: Soldiers Grove 
            Class B: Wisconsin Rapids 

1958 – Class A: Prescott - at New Richmond
            Class B: Bangor Redbirds - at New Richmond

1957 – Class A: Ridgeland 
            Class B: Prairie Farm 

1956 – Class A: Cumberland Islanders - at Cumberland
             Class B: Amery - at Cumberland

1955 – Class A: Spring Valley Hawks 
            Class B: Marshfield Chaparrals

1954 – Class A: Rice Lake Lakers - at Rice Lake 
            Class B: Cushing Tigers - at Rice Lake

1953 – Class A: Thorp Cardinals - at Ellsworth 
            Class B: Cumberland Islanders - at Ellsworth

1952 – Class A: Spring Valley Hawks 
            Class B: Cumberland Islanders 

1951 – Class A: Ellsworth Hubbers 
            Class B: Park Falls

1950 – Menomonie Eagles

1949 – New Richmond Millers